מה עושים אחרי תאונת דרכים – חלק א׳


שני נהגים עומדים ליד שתי מכוניות לאחר תאונת דרכים

בכל יום מתרחשות בישראל עשרות תאונות דרכים בדרגות שונות, הנחשבות לסיכון גבוה ביותר שכן מספר הנפגעים בכל שנה עומד על מאות הרוגים ועשרות פצועים. תאונת דרכים יכולה להוות אירוע טראומתי ולא תמיד יודעים מה לעשות במקרה של תאונת דרכים. במאמר הבא נביא בפניכם את סדר הפעולות שמומלץ לנקוט לאחר שהייתם מעורבים או עדים לתאונת דרכים.

קבל הלוואה לרכב בתנאים הטובים ביותר
הגש בקשה אונליין וקבל תשובה מיידית

סמן את סכום ההלוואה שברצונך לקבל
הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הסכום

סכום נבחר ש"ח

50,000
20,000
200,000
המשך

נצטרך ממך מספר פרטים נוספים לבדיקת ההלוואה
(זה ייקח פחות מדקה, מבטיחים!)

האם אתה לקוח עסקי או פרטי?

לקוח פרטי
לקוח עסקי
חזרה

לאיזו עסקה אתה זקוק?

רכב חדש
רכב יד שנייה
ליסינג
אחר
חזרה

מהיכן אתה בארץ?

אזור הצפון
חיפה והקריות
חדרה, זכרון והעמקים
אזור השרון
אזור המרכז
אזור ירושלים והסביבה
אזור השפלה עד אשקלון
אזור הדרום
אזור אילת והסביבה
חזרה

פרטי ההתקשרות

חזור
לחץ להמשך
אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

מה מצב חשבון הבנק שלך?

חשבון תקין (לא הוגבל אף פעם)
חשבון תקין (לא הוגבל ב5 שנים האחרונות)
חשבון מוגבל (בחמש שנים האחרונות)
חשבון מוגבל (יש אופציה לערבים)
היה עיקול על החשבון
חזרו שיקים בחשבון
חזרה

בקשתך התקבלה והיא תיבדק בהקדם. בשעות הקרובות יחזרו אליך עם הצעה להלוואה למימון רכב שתתאין לצרכיך.

תאונות דרכים החוק היבש

לגבי מעורבות או עדות לתאונת דרכים, יש חוק שכדאי מאוד שתהיו מודעים אליו, שכן אי הידיעה לא תפתור אתכם מאחריות. במידה והינכם מעורבים או עדים לתאונת דרכים שיש בה נפגעים, הינם מחויבים, לפי החוק, להעניק סיוע לפצועים ולהודיע לכוחות החירום, כלומר למשטרה ולמגן דוד. אי מתן עזרה והתעלמות מפצועים תיחשב להפקרת פצוע ותגרור עונש, גם במידה והייתם עדים בלבד לתאונה. חשוב לזכור כי במידה ומדובר בנפגע בתאונת אופנוע או בפצוע שהוטל על הכביש, כדאי רק לוודא שהנפגע לא יזוז ולא להוריד את הקסדה מראשו או להזיז בתנועות חדות את גופו, ולהמתין לכוחות ההצלה.

בנוסף, במידה והינכם מעורבים בתאונת דרכים עם נפגעים, אסור לכם להזיז את כלי הרכב בשום אופן, אלא במידה ואלה מסכנים חיי אדם. יש להמתין לכוחות הבטחון וכן לבוחן הרכב. הזזת כלי הרכב תיחשב כניסיון לפגוע בחקירת התאונה.

החלפת פרטים בתאונת דרכים

נצא מנקודת הנחה שרכבכם היה מבוטח כנדרש בחוק במועד התאונה. לאחר שהוענק טיפול ראשוני לנפגעים, תצטרכו להחליף פרטים עם המעורבים האחרים בתאונה, במידה ויש כאלה. הפרטים שיש להחליף הם: שם פרטי ושם משפחה, מספר תעודת זהות, מספר רישיון נהיגה, מספר הרכב שהיה מעורב בתאונה ושם חברת הביטוח. שימו לב, גם במידה ופגעתם ברכב חונה, החוק דורש השארת פרטים לבעל הרכב. בנוסף, אם הינם מעורבים בתאונת דרכים עם כלי רכב נוסף והנוסע נמלט מהמקום, נסו לכתוב במהירות את מספר הלוחית שלו, בכדי לאפשר למשטרה לאתר את המעורבים.

תאונת דרכים ביטוח

כל כלי רכב הנוסע בכבישי ישראל נדרש בביטוח חובה על פי חוק. רכבים שיהיו מעורבים בתאונות ואינם מבוטחים עלולים לגרור את בעליהם לבתי משפט ולהיות מחויבים בהוצאות על מאות אלפי שקלים. ביטוח חובה מכסה נזקי גוף בלבד. ביטוח צד ג לעומת זאת יכסה עלויות של נזקים לרכב ולציוד. כדאי תמיד לרכוש ביטוח צד ג לצד ביטוח החובה שכן עלותו נמוכה באופן יחסי לחובות שאתם עלולים להיגרר אליהם במידה ואין לכם ביטוח מסוג זה.

עורך דין תאונת דרכים ונזיקין

ישנם מקרים בהם תאלצו לשכור את שירותיהם של עורכי דין המתמחים בתחום תאונות הדרכים ונזיקין. במידה ואתם הצד הנפגע, תרצו לאתר שירות של עורך דין נזיקין אשר ידאג להשיג לכם את תשלומי הפיצויים שמגיעים לכם במקרה של פגיעה לרכוש או במקרים של פגיעה גופנית. עורך דין לתאונות מייצג פוגעים או נפגעים ומייצג אותם בפני החוק ומערכות הטיפול במקרה (בית משפט לתעבורה, מוסכים, בתי חולים, מוסדות שיקום ועוד).

מה לגבי תאונת דרכים בעבודה?

תאונת דרכים המתרחשת בזמן העבודה, לרבות בדרך לעבודה או בחזרה ממנה, נחשבות לתאונת עבודה לכל דבר והינכם מבוטחים דרך המעסיק ובביטוח לאומי. סדר הפעולות במקרים אלה הוא דומה לתאונת דרכים רגילה (הודעה למשטרה ולמגן דוד והענקת סיוע לנפגעים) כאשר בנוסף לכך מפעילים גם את הגורמים הקשורים לתאונת עבודה. כלומר, מודיעים למנהל הישיר ולביטוח הלאומי. תוכלו לשכור שירותים של עורך דין לנזיקין או לתאונות עבודה שייצג אתכם וידאג לתשלומי הפיצוים כנדרש בחוק, לרבות תשלומים על אובדן כושר העבודה וימי מחלה.

מימון רכב לאחר תאונת דרכים

אם רכבכם עבר תאונת דרכים ואתם מעוניינים לרכוש רכב חדש ומחפשים אפשרויות מימון, תוכלו להיעזר בפורטל רק תבקש מימון רכב. צרו קשר והתרשמו מאפשרויות המימון המגוונות לרכב חדש או משומש, ללא כל התחייבות מראש.